Çiçekli yaylası, kekik kokusunun o hoş kokusuyla çevrilmiş ve tertemiz kaynak suyuna sahip bir doğal lokasyondur. Alan, çiçekler sayesinde tamamen yemyeşil bir estetik görünümdedir. Papatyalar ile çevrelenmiş bu yayla yaklaşık 2300 metre rakımdadır. Ayrıca kamp severler tarafından diğer yaylalara oranla daha sakin olmasıyla bilinir. Bu lokasyonun Trabzon Havaalanı’na uzaklığı yaklaşık 170 km’dir.

Çiçekli yaylası mevkiinde Kale-i Bala isimli bir kale bulunur. Bu kale gerek konumu gerekse güzelliği sayesinde fotoğraf çekimleri için eşsiz bir yapıya sahiptir. Manzarası tıpkı diğer Karadeniz yaylaları gibi muazzam bir estetik görünüme sahiptir. Ayrıca Çinçeva çay ve kahve molaları, Taş köprüde fotoğraf çekimi ve rengarenk çiçeklerin oluşturduğu bitki örtüsüyle kamp severler için tercih sebepleridir.

Kamp eğlenceli bir kültürel aktivite ve sosyalleşme aracıdır. Fakat bu faaliyetlerin daha keyifli geçebilmesi için kamp yapılacak alanın güzel bir lokasyona sahip olması gereklidir. İyi bir manzara beklendiği gibi aynı zamanda da doğal unsurların bol miktarda olması istenir. Tüm bu unsurların Çiçekli yaylasında bulunduğunu söylemek mümkün.