Sultan dağında bulunan Sultan yaylası, her yıl on binlerce doğa tutkununun uğrak yeri olarak ön plana çıkıyor. Sultan yaylası mevkii olarak Rizen’in Fındıklı ilçesinde bulunur. Rakımının 2330 seviyesinde olmasıyla ülkemizdeki en yüksek rakımlı yaylalardan bir tanesidir. Bu yükseklik haliyle bireylere unutulmaz manzaralar sunuyor. 

Bilindiği üzere manzara, doğa aktivitelerinin en önemli unsurlarından birisidir. Bireyler çıktıkları doğal tepelerde ya da yaylalarda eşsiz manzara görme beklentisine girer. Bu haklı bir beklentidir. Çünkü şehir hayatındaki karmaşa, insanda doğanın sadeliğini görmeyi tetikler. Sultan dağı kamp lokasyonu da bu konuda oldukça iyi bir konumdadır.

Sultan dağı kamp organizasyonuna katılan doğa severler buradaki yerlilerin organik olarak hazırladığı doğal ürünlerin tadına bakabilir, hatta dilerlerse bu ürünlerden satın alabilirler. Peynirden süte, sucuktan bala onlarca organik gıda çeşidi burada mevcut. Kısaca kamp organizasyonunda bireylerin aradığı her türlü özellik, Sultan dağı kamp lokasyonunda mevcuttur.