Biz kimiz;

Biz, Kaçkarların karlı ve sert zirvelerinden Karadeniz’in soğuk sularına karışan su damlacıkları ile mayalanmış mısır ekmeği ile beslenmiş, sert coğrafyanın bacak kaslarını irileştirdiği, yağmurun kalplerini yumuşattığı, vadilere çöken bulutlarla mutlu olan, hırçın derelerle kardeş, Kafkasya’nın eteklerini vatan edinmiş, Kuzey’in çocuklarıyız.

   Karadeniz; Kaçkarların etekleri, zorlu zirveleri, derin ve yeşil vadileri, berrak ve soğuk suları, yeşilin bin bir tonu ile süslenmiş ormanları, yaban hayatı, henüz insanın deforme edemediği gizili kalmış, macera dolu haremleri ile yaşayan o muhteşem coğrafya … 

   Biz bu coğrafyanın çocuklarıyız …. Doğayı özümsemiş, onun parçası olmuş, onu seven ve korumayı ilke edinmiş Karadeniz sevdalılarıyız. Karadeniz’e dair bilinmeyeni yaşamış, tüm zirveleri adımlamış, zorlu geçitleri aşmış, bilinmeyen göllerinde yüzmüş, en soğuk sularından içmiş, tarih kitaplarına geçmemiş doğanın içinde koruduğu eski yerleşkeleri keşfetmiş, ceylanlarla kardeş, ayılarla halen anlaşma sağlayamamış yerlileriyiz. 

    Biz bu coğrafyanın muhafızlarıyız… Küresel ısınma, su ve enerji savaşları, kuraklık ve hatta vahşi teknolojinin saldırılarına karşı savaşmaya devam ederken, bizim gibi doğayı seven taraftarlar ve destekçiler arayan gönül elçileriyiz.