Doğu Karadeniz rotamızın en önemli duraklarından birisidir Koçdüzü mevkii. 2400 rakımda bulunan bu yayla, ülkemizde henüz bakirliğini koruyan ender yayla özelliğine sahiptir. Bu bakir toprakların rota başlangıcı olan Trabzon Havaalanı’na mesafesi yaklaşık 180 km’dir. Koçdüzü, kamp severler tarafından yoğun ilgi görürken aynı zamanda da bireysel gezilerin vazgeçilmez noktasıdır. 

Ayrıca onu kamp alanı için eşsiz kılan en önemli özelliklerinin başında küçüklü büyüklü çok sayıda gölü barındırmasıdır. Bu göller kesinlikle görülmeye değer bir doğal estetiğe sahiptir.

Bu bölgede kamp severlerin hayli ilgisini çeken bir tepe mevcut. Tepenin bir kısmı yeşilin her tonu ile örtülmüşken diğer tarafında durum tam tersidir. Diğer kısım tamamen toprak ve kaya parçalarından oluşur. Doğanın iki zıt kutbu aynı yerde sunması görsel açıdan bizlere harika bir manzara keşfetme imkânı tanır. 

Koçdüzü mevkiinin böylesine yüksek oranda tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de bulutlar ile dans eden Huser yaylasına yeşil yol ile geçilebilmesidir. Kendinizi doğanın kalbinde hissedeceğiniz ve unutulmaz anılar biriktireceğiniz Koçdüzü lokasyonunda harika bir kamp deneyimi sizleri bekliyor.