Karadeniz bölgesinde eşsiz doğa manzarasına nereden erişilir sorusunun cevabı kesinlikle Pokut lokasyonudur diyebiliriz. Çünkü Pokut öylesine özel bir mevkide bulunuyor ki günümüzde bakir kalmayı sağlamış ender doğa bölgelerinden birisidir. Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde bulunur. Pokut Yaylası, kamp rotamızın başlangıcı olan Trabzon Havaalanı’ndan yaklaşık 160 km uzaklıktadır.  Deniz seviyesinden ortalama 2050 metre yükseğindedir. Bu da onun kamp severlere panoramik bir manzara deneyimleme imkânı sunar.

Pokut yaylasının en belirgin özelliklerinden birisi de taş köprü manzarasında fotoğraf çekilebiliyor olmasıdır. Sırtınızı yeşilin her tonuna sahip bir manzaraya vererek unutulmaz kareler yakalayabilirsiniz. Sonrasında da sıcak ve bol köpüklü bir kahve ile günün yorgunluğunu çıkarabilir, günbatımı manzarasında doğanın dinginliğini içinizde hissedebilirsiniz.

Pokut yaylası için ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken bir yer dersek abartmış olmayız. Öylesine güzel ve olağanüstü manzaralara tanıklık edeceksiniz ki, gördüğünüz bu manzaraların gerçek olup olmadığına uzun süre karar veremeyeceksiniz. Şehrin boğuculuğundan kaçıp dinginlik arayanlar için Pokut lokasyonu tam da aradıkları niteliklerde bir kamp alanı.