Doğa hayatı deneyimlemek isteyen ve doğal yaşama ilgi duyan, günümüz şehir hayatının sıradanlığından sıyrılıp doğanın kalbinde dinginliğe sahip olmak isteyen bireyler için gözde noktalardan birisi de Huser yaylasıdır. Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır ve 2400 rakımda bulunmaktadır. Kısaca deniz seviyesinden oldukça yüksekteyken bir o kadar da bulutlara yakın bir notadasınız. Bu masalsı diyara rota başlangıç noktasının uzaklığı yaklaşık 170 km’dir.

Bulunduğu lokasyon itibariyle Huser, görülmeye değer eşsiz doğa manzaralarına sahiptir. Bu manzaraların keyfini çıkarırken aynı zamanda da fotoğraflayarak ölümsüzleştirmek mümkün. Ayrıca zirvesindeki sis denizi bireyleri adeta bulutların üzerinde bir deneyim hissiyle tanıştırıyor. 

Huser’de büyük salıncak platformlarını deneyimleme imkanına da sahipsiniz. Uçurum kenarına kurulan bu platformlarda salınırken adeta kuşların özgürlüğünü hissedeceksiniz. Öte yandan öğle vakti yükselen bulutlar sayesinde sis havuzunun içinde kalacak, gün batımı esnasında da bu sis havuzunun dağıldığına tanıklık edeceksiniz. 

Eğer eşsiz bir kamp deneyimi ile tanışmak istiyorsanız, Huser lokasyonu kesinlikle tercih etmeniz gereken bir nokta.