Zirvesi, Yusufeli ilçesinin Rize sınırına yakın bir noktada bulunan dağ, Gül Dağı’nın güneybatısında, Altıparmak Dağı’nın kuzeydoğusundadır. Doğu Karadeniz Dağları içinde yer alan dağ, 3391 metre yüksekliktedir.

Rize ile Artvin sınırı arasında yer alan Marsis dağı, birbirinden eşsiz doğal manzaraların ortaya çıkmasını sağlayan sisleriyle, bulutların üzerine çıkmayı isteyenleri bekliyor. Bu dağda birçok doğal yapı ve yaylalar bulunmaktadır. Yaylalara erişim yürüyerek 11 saat gibi bir zaman dilimi alır, ancak yürüyüş esnasında sizlere eşlik eden doğa, keyifli bir aktivite yapmanızı sağlar.

Buraya yaptığımız kamp organizasyonunda Gürcü düzünden geçilir. Seyahat sırasında dere boyunca unutulması güç manzaralara tanıklık edilir. Ayrıca Salma şelalesinin o görkemli varlığı, kamp severlerin dingin bir ruh halini yakalamasını sağlar.

Burada en ideal kamp alanlarının başında Çamlık yaylası ve Salikvan Dere’si kenarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgelerde kamp kurarak doğanın sessizliği altında gece boyu ateşler yakabilir, onun sessizliğine şarkılar ile eşlik edebiliriz. Ayrıca yaz aylarında serinlemek için Salikvan deresinin serin sularına kendimizi bırakabiliriz. Tek düze şehir hayatından sıyrılıp eğlenceli bir kamp organizasyonu için sizleri de Marsis dağı kamp turlarımıza bekliyoruz.