Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kantarlı Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır ve yaklaşık 1400 metre yüksekliktedir. Trabzon Havaalanı’na yaklaşık 140 km uzaklıktadır.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Gito yaylası, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olarak öne çıkıyor. Doğanın sunduğu eşsiz manzaralar, mistik havası, otantik köyü ve bulut denizi bireylerin tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Özellikle kamp severler için oldukça elverişli bir konuma sahiptir. 

Özellikle yaz ayları uğrak bir nokta haline gelen  Gito Yaylası’nda, yazın şehir merkezleri sıcaktan kavrulurken temiz bir serinlik hakimdir. Ayrıca Gito’da bulunan köy yerleşkesindeki halk oldukça misafirperverdir. Buraya gelen kamp severler güler yüz ve hoş sohbet ile karşılaşırlar. Haliyle bu da mutlu bir an geçirmeye vesile olur.

Gito kamp alanına gelmişken Çinçeva’da çay molası vermemek ve Taş köprüde fotoğraf çekilmemek olmaz. Özellikle Çinçeva’nın dağlarından gelen kaynak suyu ile yapılan çayın lezzeti, damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Eğer siz de doğanın her detayını hissetmek ve dingin bir ruh haline kavuşmak istiyorsanız Gito kamp alanı sizleri bekliyor.