Trovit Yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Rota başlangıcı olan Trabzon iline yaklaşık 150 km uzaklıktadır. Bu seyahatte 2520 m rakıma kadar çıkacaksınız. Elevit yaylasının biraz yukarısında bulunan ve ulaşım esnasında eşsiz doğa manzaralarıyla çevrelenmiş yollara sahip olan Trovit yaylasına Elevit’ten ulaşım ortalama 20 dakika sürmektedir. Yapılan bu yolculuğun ardından sizleri eşsiz temizlikteki havası ve akan derenin soğuk lezzetli suyu karşılamaktadır. Bu derenin kenarında kamp yapmak mümkün. Gün boyu akan suyun sesi kamp severlerin dingin bir ruh halini yakalamalarını sağlayan en önemli faktör.

Trovit lokasyonunda kamp için en verimli zamanın yaz ayları olduğunu belirtmekte fayda var. Yüksek rakıma sahip bir yerde bulunması sebebiyle her dönem taze bir serinliğe sahiptir. Bu da yaz aylarında şehrin bunaltıcı sıcağından kaçıp temiz ve serin bir havanın keyfini çıkarmak isteyenler için büyük fırsattır.

Göl yürüyüşü, Elevit ve Taş köprü’de eşsiz fotoğraflar çekebilme fırsatı, Çinçeva’da sıcak bir çay molası Trovit kamp lokasyonunun en önemli tercih sebepleri arasındadır. Eğer siz de şehrin tekdüze hayatından sıkıldıysanız, gündelik iş temposu arasında bunaldıysanız ve farklı bir macera deneyimleme arzusundaysanız Trovit kamp alanı tam da size göre…