1- Stratejik bilinç düzeyinizin artmasına katkı sağlar

Stratejik bilinç dediğimiz bilinç türü, gerçekleştireceğimiz faaliyetlerde yapmakta olduğumuz işlerde çevresel etkilerin farkında olmak, rekabet algılamasına sahip olmak, gelişim ve dönüşümle ilgili bilinç düzeyine sahip olmak anlamına gelir.

Kamp faaliyetlerini doğa ve dağcılık sporları gibi bir turizm faaliyeti olarak değerlendirebiliriz ve bu faaliyet bakir topraklarda, zorlu şartlar altında gerçekleştirilir. Bu doğrultuda bu faaliyetler yapılırken ciddi bir planlama, uygulama ve neticelendirme içerir. Doğal olarak söz kon0usu faaliyetler gerçekleştirilirken, gerçekleştiren bireylerin stratejik bilinç düzeyine ciddi katkı sağlar.  Sorun analiz etme, riski hesaplama, kısa zamanda doğru karar verme gibi geliştirilen taktikler bireylerin stratejik bilinç seviyelerini arttırır.

2-Üretkenliğinizi Arttırır

İş yerlerimiz günümüzün çoğunu geçirdiğimiz yerlerdir ve sürekli aynı ortamda vakit geçirmek üretkenliğinizi kaybetmenize sebep olmaktadır. Bir de büyük şehirde yaşadığınızı varsayarsak şehrin gürültüsü, sabah ve akşam yoğunlaşan trafik, yorucu tempo bedenimize her geçen gün biraz daha negatiflik yükleyecektir. Bu yüzden bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak, doğayla bütünleşmek, bol oksijen ve eşsiz manzaralar size ilham verecek, sakinleşmenize yardımcı olacak ve üretkenliğinizi arttıracaktır.

3-Organizasyon becerilerinizi geliştirir

Kamp yapmak, doğada her şeyi bir anda elde edemeyeceğimiz için bireysel anlamda yılmazlık becerilerinizi geliştirir. Zamanınızı verimli şekilde yönetmeyi öğrenirsiniz.
Risk analizi yapmanızı, kaynak yönetimini, stres yönetimi ve motivasyon gibi özelliklerinizi ileri seviyeye taşır.
Ekip olarak hareket etmeyi, iş bölümü yapmayı öğrenmenize ve ortak kararlar vermenize yardımcı olur.

4- Zihinsel becerilerinize katkı sağlar

Doğadayken şehirdeki yaşantınızın aksine her şeye kolaylıkla ulaşamayacağınız için karşılaşabileceğiniz olası zorluklarla mücadele etmek, problemlere karşı kolay çözümler üretebilme gibi pratik düşünme becerinizi ve duygusal zekanızı arttırır.
Hızlı, mantıklı ve çözüm odaklı kararlar alabilmenize yardımcı olur. Bu sayede daha pratik bir birey haline gelirsiniz.
Kamp esnasında direkt olarak doğal dünyanın içinde olduğunuzdan beyniniz fiziksel çevreden olumlu yönde etkilenecek, ruh halinizi iyileştirecek, daha canlı ve pozitif hissetmenizi sağlayacaktır.
Modern yaşamın stresinden uzaklaşırsınız.

 

 5-İletitşim becerilerinizi olumlu yönde etkiler

Kamp alanında yapılacak olana iş bölümü bireylere ortak çalışmayı, takım ruhunu, empati yapma becerisini, dayanışma ve yardımlaşmayı aşılar.
Bireylerin kişisel iletişimlerini becerilerini arttırır. Bireyler birlikte hareket ettikçe aralarındaki bağ güçlenecek, birlik olmanın gücünü tadacak ve birbirleri ile daha uyumlu çalışmaya gayret göstereceklerdir.
Kamp esnasında günlük hayatınızda şehirde dikkatinizi dağıtan her türlü şeyden uzak olacağız için çevrenizdekilerle daha sağlıklı iletişim kurmaya başlayacaksınız.
Kamp, dijital detox için güzel bir fırsattır. 


Gemakoçi Advanture ailesi olarak sizleri doğa ile baş başa, teknolojiden uzak, adrenalini bol, şehrin gürültüsü ve kirli havasının yerini bol oksijenin alacağı bir kampa davet ediyoruz.